Навіщо потрібно страхування вантажів?

Навіщо потрібно страхування вантажів?

Придбання страхового поліса, при замовленні логістичної послуги вантажного перевезення по країні, в міжнародних напрямках це надійність і гарантія повного відшкодування збитку (при частковому або повному псуванні/втраті вантажу). Сьогодні страхування може здійснюватися по відповідальності експедитора або по відповідальності перевізника.

  • Відповідальність експедитора — це 100 % захист фінансових інтересів власників вантажу, який отримує компенсацію, якщо настав страховий випадок. Відповідальність експедитора по страховому полісу включає в себе виплати на користь будь-якого учасника угоди страхування по вантажу, якому було завдано шкоди.
  • Коли страхування вантажів при перевезенні відбувається відповідальності перевізника — це, фактично, додатковий механізм компенсації збитків власнику вантажу виникли при втратах, пов'язаних з втратою вантажу, що виникли внаслідок дії або бездіяльності перевізника.

Договір страхування може бути одноразовий або багаторазовий. Одноразовий страховий поліс оформляється на одноразово разове перевезення по країні, в міжнародних напрямках. Багаторазовий страховий поліс оформляється на однорідний товар, видається на певний тимчасовий відрізок. Багаторазовий страховий поліс допомагає заощадити час на оформлення документів, на проходження митниці.

Тарифи на страхування вантажів при перевезенні

У компанії ГК Неоліт транспортне страхування вантажів проводяться відповідно до існуючих тарифів. Вартість прораховується в спеціальному калькуляторі страхування вантажів. В першу чергу вказується категорія вантажу:

  1. що був у вжитку;
  2. габаритний або негабаритний;
  3. Наявність охорони при перевезенні по шляху прямування;
  4. наявність або відсутність вантажно-розвантажувальних робіт.

Також зазначається валюта, у якій прораховується вартість, вибирається категорія вантажу, якість і кількість упаковки (картонні коробки, дерев'яні ящики, біг-беги, пластикові каністри без упаковки і так далі). При розрахунку вартості в облік береться вид транспорту, яким перевозяться вантажі, спосіб перевезення, режим перевезення пункт відправлення та пункт призначення, можливі страхові ризики.

Одноразовий поліс — дешевше. Багаторазовий договір на страхування вантажів-дорожче. Другий вид поліса спрощує подальші процедури оформлення однорідних вантажів, а також допомагає швидше проходити митне оформлення.