У Сумах масово припиняють виплати переселенцям (фото, відео)

У Сумах масово припиняють виплати переселенцям (фото, відео)

У громадську приймальню УГСПЛ у Сумах почали масово звертатися внутрішньо переміщені особи, яким з незрозумілої причини зупинили виплати щомісячної адресної допомоги ВПО на проживання. Усно в Департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради спеціалісти повідомляють, що всі ті особи, хто останнім часом подавав заяви для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, потрапили у хвилю припинення. Наприклад, пані Л., яка проживала раніше в м. Красний Луч, Луганської обл. (після декомунізації - м. Хрустальне), не отримала виплати вже майже за два місяці, хоча заяву подавала на початку квітня. Спеціалісти соцзахисту посилаються на розпорядження від 2 грудня 2015 р. № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України», мовляв, якщо окремо взятий населений пункт, з якого перемістився переселенець, зазначений в цьому переліку з двокрапкою (як виділено на фото), то виплати людина не отримує. Адже за позицією органу соцзахисту в такому населеному пункті, за їх власним тлумаченням цього переліку, НЕ ЗДІЙСНЮВАЛАСЯ АТО, тобто ВЗАГАЛІ не було бойових дій, а здійснювалися вони тільки в окремих районах, які зазначені після двокрапки. Тобто, якщо переселенець переїхав з населених пунктів, зазначених після двокрапки (як окремі райони) виплати він отримує.

Те, що населений пункт знаходиться в повній окупації і ізоляції, є розташованим за межами лінії розмежування, і це можна легко побачити, навіть якщо подивитися на карту адміністративно-територіального устрою України - взагалі не є аргументами.
Доречі, наведений вище перелік складається з декількох сторінок населених пунктів, серед яких є і окуповані обласні центри - Луганськ і Донецьк. Багато інших міст зазначені з двокрапками. Так, за логікою соцзахисту, АТО відбувалася в окремих районах цих міст, а в самому Донецьку або Луганську - тиша та спокій.

Гадаємо, що це неповне пояснення ситуації, адже ніякими порядками або законами не передумовлено подібне припинення виплат. В ситуації, яку ми спостерігаємо зараз, з обліку ВПО переселенців не знімають, інші виплати (пенсії та «дитячі гроші») вони отримують поки що. З покриттям витрат на проживання людям пропонують просто зачекати, доки прийдуть якісь інструкції з міністерства соцполітики, як саме треба вірно розуміти діюче законодавство. За наявними у нас відомостями це «нововведення» спостерігається лише у Сумській області.

Хто автор цієї «геніальної ідеї» та як «нововведення» узгоджується з конституційно визначеним правом громадян на соціальний захист - не зрозуміло. Вочевидь, що така досить тривала затримка у отриманні соцдопомоги для багатьох ВПО серед яких є маленькі діти і інваліди, боляче вплине на і без того тяжке матеріальне становище переселенців.

На фото: м. Красний Луч, в якому за думкою соцзахисту Сумської міської ради не було бойових дій, скрін розпорядження з позначками, карта подій

Видео