Оформлення щомісячної адресної допомоги ВПО з інвалідністю: що треба знати

Оформлення щомісячної адресної допомоги ВПО з інвалідністю: що треба знати

До громадської приймальні УГСПЛ на Сумщині останнім часом частіше стали звертатися переселенці, які внаслідок захворювань набули інвалідності. Нажаль, стрес через вимушене переміщення з зони бойових дій, проблеми з працевлаштуванням та житлом, втрати рідних та друзів, а одночасно з цим, припинення багатьох гуманітарних проектів, не минають без наслідків, тож ми спостерігаємо за загостренням у людей хронічних захворювань та появою нових серйозних проблем зі здоров’ям, серед яких чимало онкологічних випадків. Особи цікавляться, чи мають вони після оформлення інвалідності право на адресну допомогу, яку отримують переселенці, адже їх матеріальний стан погіршився, багато грошей витрачається на ліки, а працювати просто не має можливості.

У зв’язку з актуалізацією цього питання, пояснюємо, що у відповідності до норм ПКМУ «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» №505 від 01.10.2014 р., ВПО з інвалідністю мають право на отримання допомоги від держави.

Розміри адресної допомоги наразі становлять:

- для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1784,90 грн. на місяць);

- для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1578,95 грн. на місяць);

- для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (1373 грн. на місяць).

Крім того, варто зазначити, що загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї, тож максимальна сума для сім’ї, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю - 3400 грн. (якщо це ще й багатодітна родина, то - 5000 грн.).

Також нагадаємо, що право на отримання адресної допомоги мають ті особи працездатного віку, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або та дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку.

Для оформлення адресної допомоги переселенцям необхідно звертатися до територіального підрозділу органів соціального захисту населення з відповідною заявою. У разі оформлення інвалідності, обов’язково зазначайте це у своїй заяві з додаванням підтверджуючих документів.

5 травня - Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю, тож є привід нагадати, що якщо ваші права порушуються, звертайтеся за їх захистом до громадської приймальні УГСПЛ на Сумщині. Адреса: м. Суми, вул. Бєлінського, буд. 2, оф. 4. Телефон: 095 354 98 88. Громадська приймальня працює за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Права людини в дії» (Human Rights in Action).

Підготовлено в громадській приймальні УГСПЛ на Сумщині