Урядом запроваджено цифрова довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Урядом запроваджено цифрова довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Особа, яка отримала довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, може замовити відображення в електронному вигляді інформації, що міститься в довідці, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік такої особи, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом).
  • Замовлення та формування електронної довідки здійснюється безоплатно.
  • Електронну довідку малолітньої дитини, недієздатної особи або особи, дієздатність якої обмежена, може замовити законний представник.
    Для замовлення електронної довідки особі необхідно встановити мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія» на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та пройти електронну автентифікацію.
  • Особа за її запитом отримує через мобільний додаток Порталу "Дія" сформовану електронну довідку разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом) за наявності в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб необхідної інформації.
  • Доступ особи до електронної довідки забезпечується протягом періоду дії довідки та припиняється в разі прийняття рішення про скасування довідки з відображенням відповідного статусу дії довідки під час проведення перевірки з використанням технічних засобів Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та Порталу Дія.

Електронна довідка пред’являється особою на електронному носії, критерії якого підтримують використання мобільного додатка Порталу Дія, без пред’явлення довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для забезпечення інформаційного обміну між Єдиною інформаційною базою даних про внутрішньо переміщених осіб з Електронним кабінетом державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія» органи соціального захисту населення проводять роботи з виправлення некоректно введених даних, тому у разі якщо не відображається електронна картка на "Порталі Дія", або некоректно введені дані рекомендуємо внутрішньо переміщеним особам звернутися до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання для виправлення даних.

Публікацію підготовлено в рамках діяльності громадської приймальні УГСПЛ в Сумах. Програма «Права людини в дії» впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Додаткову консультацію від юристів УГСПЛ в Сумах можна отримати за телефонами:

095 354 98 88 або 095 931 11 10 (за останнім номером доступні Viber та Telegram). Під час карантинних обмежень ми допомагаємо дистанційно.