Як працюють КПВВ під час локдауну?

Як працюють КПВВ під час локдауну?

За рішенням командувача Об’єднаних сил усі КПВВ на лінії розмежування функціонують щоденно з 08.00 до 16.00. Такий порядок роботи буде продовжуватися і під час посилення карантинних заходів. Умови перетину лінії розмежування не змінюються - повідомила Державна прикордонна служба 8 січня на своїй офіційні сторінці в facebook.com.
 
Продовжується блокування дорожніх коридорів навпроти контрольних пунктів в’їзду-виїзду «Щастя», «Золоте», «Гнутове», «Майорське» та «Мар’їнка».
 
Щоденно пропускні операції здійснюються лише в контрольному пункті в’їзду-виїзду «Станиця Луганська». В КПВВ «Новотроїцьке» пропуск відновлюється двічі на тиждень у понеділок та п’ятницю, коли окупанти розблоковують рух дорожнім коридором.
 
Протягом минулого тижня прикордонники оформили в КПВВ «Станиця Луганська» до тимчасово окупованої території України – 3059 осіб, на контрольовану територію – 2678 осіб.
Через КПВВ «Новотроїцьке» – 105 громадян та 19 транспортних засобів прослідували в бік тимчасово окупованого Донецька, водночас 81 особа та 15 транспортних засобів перетнули лінію розмежування на контрольовану територію.
 
Нагадуємо, що перебувати в КПВВ можна з одягненою захисною маскою (респіратором), дотримуючись соціальної дистанції з урахуванням нанесеної розмітки. Під час перевірки громадян, які рухаються з тимчасово окупованої території України, проводиться температурний скринінг. Для пропуску на контрольовану територію громадяни повинні дати згоду на проведення заходів обов’язкової самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Вдома» або обсервації.
 
Крім того, відомо, що на КПВВ «Станиця Луганська» почали працювати 2 приватні лабораторії, які роблять ПЛР-дослідження. В спеціальних вагончиках люди, які перетинають лінію розмежування, можуть платно здати ПЛР-тест. Це допоможе пришвидшити кінець самоізоляції. Висновки автоматично перенаправляють в додаток «Вдома», тож вже впродовж доби можна завершити самоізоляцію (про це прийде відповідне сповіщення). Якщо клієнту знадобиться оригінал результату, то його можна забрати в будь-якій лабораторії центру. Телефон для довідок: 066 920 27 03
 
Приймальня УГСПЛ в Сумах працює в рамках програми «Права людини в дії», що впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
 
Додаткову консультацію від юристів УГСПЛ в Сумах можна отримати за телефонами: 095 354 98 88 або 095 931 11 10 (за останнім номером доступні Viber та Telegram). Під час карантинних обмежень ми допомагаємо дистанційно.