Чергове підвищення «переселенських грошей» для окремих категорій осіб відбулося 1 грудня

Чергове підвищення «переселенських грошей» для окремих категорій осіб відбулося 1 грудня

З 1 грудня 2021 р. змінився розмір прожиткового мінімуму. Від нього залежить розмір багатьох соціальних виплат. Відповідно з грудня 2021 р. має підвищитися розмір щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг для деяких категорій ВПО. Мова йдеться про осіб з інвалідністю. Нагадаємо, що Міжнародний день людей з інвалідністю– Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року, який відзначається щорічно 3 грудня.Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Згідно з ПКМУ «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» №505 від 01.10.2014 р, грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім’ї у таких розмірах:

442 грн. для працездатних осіб (за умови їх працевлаштування протягом 4 місяців з дня призначення виплати допомоги).

1000 грн. для пенсіонерів, дітей, студентів денної форми навчання закладів вищої освіти та учнів закладів професійно-технічної освіти, які досягли 18-річного віку (до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення 23 років).

2514 грн. для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю (130% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність -залежно від зміни розміру прожиткового мінімуму).

2224 грн.  для осіб з інвалідністю II групи (115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - залежно від зміни розміру прожиткового мінімуму).

1934 грн. для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - залежно від зміни розміру прожиткового мінімуму).

Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї, але не може перевищувати 3000 грн. Разом з тим, для сім’ї, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю максимальний розмір становить 3400 грн., для багатодітної сім’ї - 5000 грн.

Звертаємо вашу увагу, що перерахунок адресної допомоги ВПО повинен відбуватися в автоматичному режимі, писати окремі заяви на отримання збільшеної допомоги не потрібно. У разі неотримання або отримання меншої суми, радимо звертатися за роз'ясненнями.

Отримати додаткову консультацію щодо розміру допомоги можна за телефоном:

095 354 98 88 - під час карантину з клієнтами працюємо дистанційно. Адреса громадської приймальні #УГСПЛ: м. Суми, вул. Бєлінського 2, оф. 4.

Громадська приймальня УГСПЛ працює в рамках Програми «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).