В Сумах відбувся круглий стіл на тему захисту прав переселенців

В Сумах відбувся круглий стіл на тему захисту прав переселенців

Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в Сумах було проведено круглий стіл на тему «Захист прав ВПО. Проблеми інтеграції ВПО у приймаючих громадах та шляхи їх вирішення».

Захід відбувся в рамках проекту «Захист прав, зменшення ризиків та посилення гуманітарного реагування ВПО та постраждалим від конфлікту в Україні», який реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини для підтримки для внутрішньо переміщених осіб в Чернігівській та Сумській областях.

У заході взяли участь представники обласних та міських установ і структур, які опікуються переселенцями, системи безоплатної вторинної допомоги в Сумській області, територіальних підрозділів Державної міграційної служби в Сумській області, члени активної спільноти ВПО у Сумській області, правозахисники, громадські активісти.

Про актуальні правові проблеми, з якими наразі звертаються переселенці, доповів на круглому столі виконавець проекту в Сумській області, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Володимир Виноградов. Зокрема, він підкреслив, що, нажаль, за п’ять років війни, правових проблем у ВПО не стало менше. Так, одним з найпоширеніших питань залишається масове припинення пенсій та інших соціальних виплат, яке треба вирішувати виключно звертаючись до суду. Крім того, були обговорені в тому числі і шляхи вирішення проблем інтеграції ВПО у приймаючих громадах

Також на заході обговорювалися актуальні питання отримання переселенцями документів, соціальних виплат.

Усі перелічені на круглому столі проблеми суттєво впливають на процес інтеграції переселенців у місцеву громаду - зробили висновок учасники заходу. Через це усі організації та структури, які працюють з ВПО, місцеві ініціативні групи та представники юридичної спільноти мають і надалі діяти спільно, налагодити процес переправлення осіб та швидкого обміну необхідною інформацією, адже тільки згуртована робота може дати ефективний результат.

Проект «Захист прав, зменшення ризиків та посилення гуманітарного реагування ВПО та постраждалим від конфлікту в Україні» реалізується Данською Радою у справах біженців / Данською Групою з розмінування у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за фінансової підтримки Відділу надання допомоги при надзвичайних ситуаціях (OFDA) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).